אוספים

תיאור האוסף

אוספי הספרייה כוללים ספרי לימוד ומחקר, עבודות גמר לתארים מתקדמים, כתבי-עת כרוכים וחוברות שוטפות של כתבי-עת. הספרייה מנויה על מספר גדל והולך של כתבי-עת אלקטרוניים, ספרים אלקטרוניים, ומאגרי מידע ממוחשבים אשר לרובם קיימת אפשרות של גישה גם ממחשבים הנמצאים מחוץ לקמפוס האוניברסיטה.

 

האוסף בדפוס

האוסף מאורגן בספרייה בכמה תת-אוספים. את מיקומו של כל פריט באחד מאוספי הספרייה אפשר למצוא במיקום הפריט והזמנתו במערכת דעת"א.

אוספים בספרייה

 

אוסף הספרים הכללי

ספרים המשתייכים לאוסף הכללי, נמצאים בקומה האמצעית של הספרייה.

 

אוסף כתבי העת

כתבי-העת ממוקמים בקומה האמצעית של הספרייה. כתבי-העת הכרוכים מסודרים בשני קומפקטוסים בסדר אלפביתי של שמותיהם. בארונות נפרדים מונחות החוברות השוטפות שטרם נכרכו, גם כן בסדר אלפביתי.

 

אוסף ספרי היעץ

מילונים, אנציקלופדיות, ספרי נתונים וסטטיסטיקות, מפתחות ומדריכים שונים ממוקמים בסמוך לדלפק היעץ בקומת הכניסה. הם מיועדים לעיון בספרייה בלבד, ואינם ניתנים בהשאלה.

 

אוסף הספרים השמורים בדלפק ההשאלה

עותק של המהדורה החדשה ביותר מהספרים השמורים לקורס שיש להם ביקוש גבוה במיוחד, נשמר בדלפק ההשאלה.

 

אוסף עבודות הגמר

עבודות הגמר לתואר מוסמך ולתואר דוקטור, שנכתבו על-ידי תלמידי הפקולטה למדעי-החיים או על ידי תלמידי הפקולטה לרפואה, נמצאות באוסף נפרד באולם הספרים בקומה האמצעית. חלק מהאוסף זמין בפורמט אלקטרוני.

 

אוסף הספרים בהיסטוריה של הרפואה והמדע

ספרים העוסקים בהתפתחות מקצוע הרפואה בפרט והמדע בכלל, או בהיבטים היסטוריים של תחומי הרפואה והמדע השונים, עומדים בקומפקטוס 2 בקומה האמצעית כאוסף מיוחד.

 

מסמכים היסטוריים ברפואה

צילומי מאמרים, קטעי עיתונות, תמונות ומסמכים אחרים הקשורים בהיסטוריה של המדע והרפואה, מאוחסנים בארונות מיוחדים . לעיון באוסף זה יש לפנות לדלפק היעץ.

 

אוסף ספרות ורפואה

ספרים הנוגעים בעולם הרפואה של בכירי הסופרים והמשוררים, עומדים בקומת הכניסה סמוך למחשבי הקהל.

 

אוסף הספרים הנדירים

באוסף נכללים:
  • ספרים שיצאו לאור לפני 1900, ביניהם כמה ספרים שפורסמו לפני 1700 ונחשבים ספרים נדירים על פי אמות המידה הנקוטות בתחום הספרנות
  • פקסימיליות של כתבי-יד, שפורסמו לאחר 1900
  • הוצאות מיוחדות של ספרים הכוללים ציורים או דפוסים מיוחדים
    כ-80% מן הספרים הנדירים הם בתחום מדעי-החיים, והיתר ברפואה. עקב נדירותם וערכם המיוחד, יש להגן עליהם מאובדן או מנזק. לפיכך נשמר האוסף בארונות נעולים, והספרים נמסרים לעיון תחת השגחת הספרנית. לעיון בספרים אלה יש לפנות לדלפק היעץ.

האוסף  האלקטרוני

האוסף האלקטרוני כולל מאגרי-מידע, כתבי-עת,ספרים ותיזות בפורמט אלקטרוני. הגישה לאוסף פתוחה אך ורק לסטודנטים ולאנשי סגל של אוניברסיטת תל-אביב. הגישה אפשרית ממחשבים בתחום הקמפוס, וממחשבים מחוץ לקמפוס בכפוף להגדרות הזדהות מרחוק.
 

ספריית החוג להפרעות בתקשורת

ספרייה זו היא ספריית-בת של הספרייה למדעי-החיים ולרפואה, ונמצאת במרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא. הפריטים הנמצאים בספרייה זו מופיעים במערכת דעת"א, תוך ציון מיקומם המיוחד.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>