מאגרי מידע וכלי מחקר

מאגרי מידע

 

באתר הספרייה תוכלו למצוא את רשימת מאגרי המידע הקיימים באוניברסיטת תל אביב.

 

מאגרים עיקריים לקורס PBT:

 

Access Medicine – מאגר מידע הכולל אוסף רחב של ספרים רפואיים בטקסט מלא. האתר מאפשר גישה מהירה למידע רפואי מקיף, מידע על תרופות, סרטונים, הרצאות, מודלים אנטומיים, תיאורי מקרה וכלי למידה.

 

Access Physiotherapy – מאגר מידע הכולל אוסף רחב של ספרים העוסקים בתחום הפיזיותרפיה בטקסט מלא. האתר מאפשר גישה מהירה למידע רפואי מקיף, מידע על תרופות, סרטונים, הרצאות, מודלים אנטומיים, תיאורי מקרה, כלי למידה ומידע רפואי המותאם למטופלים.

 

Clinical Key – מאגר הכולל מידע רפואי ועדכונים שוטפים לרופאים ולסטודנטים לרפואה מכתבי עת אקדמיים ורפואיים, ספרים אלקטרוניים, קבצי הנחיות לטיפול, מידע על תרופות ומידע רפואי המותאם למטופלים.

 

שימו לב! המקורות ברשימה הינם מקורות המספקים מידע מרוכז אודות מונחים רפואיים. בשלבי הלמידה המתקדמים יהיה עליכם לשלב מידע ממקורות נוספים, מאמרים וספרים. לאיתור המקורות תוכלו להשתמש במאגרי המידע הייעודיים ובמערכת דעת"א.

 

מאגרים נוספים:

Cinahl

מאגר מידע בתחומים סיעוד, פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק. המאגר כולל תקצירי מאמרים מכתבי עת ומבחר תקצירים של ספרים, דיסרטציות ודוחות כנסים, בשפות שונות. המאגר זמין משנת 1982 ואילך.

 

 The Cochrane Library

המאגר כולל סקירות שיטתיות (אנליזות) ומטא-אנליזות המסכמות ומפרשות את התוצאות של מחקר רפואי, ומהווה משאב חשוב המאפשר לסגל הרפואי, חולים וקובעי מדיניות, לקבל החלטות על סמך עקרונות רפואה מבוססת ראיות (Evidence Based Medicine)

 

ERIC -Proquest 

המאגר כולל מידע ביבליוגרפי ותקצירים של מאמרים מכתבי עת ודוחות מחקר, בכל התחומים וההיבטים של חינוך, הוראה, למידה והפרעות למידה, בכל מגזרי האוכלוסייה. בחלק מהרשומות קיים קישור לטקסט מלא.

 

Medline - EBSCO

המאגר כולל מידע ביבליוגרפי ותקצירים של מאמרים מכתבי עת בתחומי המחקר הביו-רפואי, רפואה קלינית, רפואת שיניים, סיעוד, פסיכיאטריה ווטרינריה. בחלק מהרשומות קיים קישור לטקסט מלא.

 

 Mental Measurement Yearbook

המאגר כולל מידע על כ-4000 מבחנים וכלי אבחון אחרים בתחומי הפסיכולוגיה וחינוך.

 

 OECD Health

המאגר כולל נתונים ומידע על היבטים כלכליים, פוליטיים, חברתיים ואירגוניים של שירותי הבריאות ב 30 ארצות.

 

 Philosopher`s Index -Via Ebsco

מפתח למאמרים וכתבי עת בפילוסופיה ונושאים רב תחומיים קרובים.

 

PsycNET

מכיל אוסף מאגרי מידע של אגודת הפסיכולוגים האמריקנית – APA , ביניהם מאגר PsycINFO, המספק מידע ביבליוגרפי של מאמרים מכתבי עת, מבחר ספרים בטקסט מלא, דוחות מחקר וסקירות ספרים בתחומי הפסיכולוגיה והפסיכיאטריה. בחלק מהרשומות קיים קישור לטקסט מלא.

 

 PubMed 

המאגר כולל מידע ביבליוגרפי ותקצירים של מאמרים מכתבי עת בתחומי המחקר הביו-רפואי, רפואה קלינית, רפואת שיניים, סיעוד, פסיכיאטריה, ווטרינריה. בחלק מהרשומות קיים קישור לטקסט מלא.

יש להיכנס למאגר מאתר הספרייה על מנת לקבל מאמרים בטקסט מלא.


 

 

Sociological Abstracts

המאגר כולל מידע ביבליוגרפי ותקצירים של מאמרים מכתבי עת, מבחר דוחות כנסים, דיסרטציות וסקירות של ספרים, בתחום הסוציולוגיה ומדעי ההתנהגות. בחלק מהרשומות קיים קישור לטקסט מלא.

 

 

שאלונים וכלי מחקר

שאלונים וכלי מחקר ניתן למצוא במספר מקורות:

דעת"א

בחיפוש בדעת"א יש להגביל את סוג המשאב לשאלונים וכלי מחקר.

 

 PsycTESTS

 כולל רשומות ביבליוגרפיות מלאות ותיאורים תמציתיים של מבחנים ושאלונים פסיכולוגיים: מבחני יכולת והישגים, מבחני אינטליגנציה, מבחני תפקוד קוגניטיבי, מבחנים תעסוקתיים, מבחני אישיות ועוד. נתונים על מהימנות ותקפות של המבחנים מוצגים בהתאם לזמינותם.

המאגר הנו חלק ממאגר PsycNET – יש לסמן לבחור מתוכו חיפוש ב PsycTESTS.

 

Szold Databases - המאגר כולל מידע ביבליוגרפי ותקצירים של מבחר מאמרים, תזות, דוחות מחקר וספרים שנכתבו על ידי ישראלים בתחומי מדעי החברה, ההתנהגות וחינוך. כולל מאגר ובו מידע על כלי מחקר ומאגר הכולל מידע על גופים הקשורים לשירותי שיקום בארץ.

 

מאגר השאלונים של אוניברסיטת חיפה

באוניברסיטת חיפה מגוון רחב של שאלונים שחלקם קיים בטקסט מלא. לאחר החיפוש, יש להגביל לאוסף כלי אבחון.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>