• ראשי
 • מאגרי מידע וכלי מחקר

  מאגרי מידע

   

  באתר הספרייה תוכלו למצוא את רשימת מאגרי המידע הקיימים באוניברסיטת תל אביב.

   

  מאגרים עיקריים לחוג לסיעוד:

   

  Cinahl

  מאגר מידע בתחומים סיעוד, פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק. המאגר כולל תקצירי מאמרים מכתבי עת ומבחר תקצירים של ספרים, דיסרטציות ודוחות כנסים, בשפות שונות. המאגר זמין משנת 1982 ואילך.

   

   The Cochrane Library

  המאגר כולל סקירות שיטתיות (אנליזות) ומטא-אנליזות המסכמות ומפרשות את התוצאות של מחקר רפואי, ומהווה משאב חשוב המאפשר לסגל הרפואי, חולים וקובעי מדיניות, לקבל החלטות על סמך עקרונות רפואה מבוססת ראיות (Evidence Based Medicine)

   

  ERIC -Proquest 

  המאגר כולל מידע ביבליוגרפי ותקצירים של מאמרים מכתבי עת ודוחות מחקר, בכל התחומים וההיבטים של חינוך, הוראה, למידה והפרעות למידה, בכל מגזרי האוכלוסייה. בחלק מהרשומות קיים קישור לטקסט מלא.

   

  Medline - EBSCO

  המאגר כולל מידע ביבליוגרפי ותקצירים של מאמרים מכתבי עת בתחומי המחקר הביו-רפואי, רפואה קלינית, רפואת שיניים, סיעוד, פסיכיאטריה ווטרינריה. בחלק מהרשומות קיים קישור לטקסט מלא.

   

   Mental Measurement Yearbook

  המאגר כולל מידע על כ-4000 מבחנים וכלי אבחון אחרים בתחומי הפסיכולוגיה וחינוך.

   

   OECD Health

  המאגר כולל נתונים ומידע על היבטים כלכליים, פוליטיים, חברתיים ואירגוניים של שירותי הבריאות ב 30 ארצות.

   

   Philosopher`s Index -Via Ebsco

  מפתח למאמרים וכתבי עת בפילוסופיה ונושאים רב תחומיים קרובים.

   

  PsycNET

  מכיל אוסף מאגרי מידע של אגודת הפסיכולוגים האמריקנית – APA , ביניהם מאגר PsycINFO, המספק מידע ביבליוגרפי של מאמרים מכתבי עת, מבחר ספרים בטקסט מלא, דוחות מחקר וסקירות ספרים בתחומי הפסיכולוגיה והפסיכיאטריה. בחלק מהרשומות קיים קישור לטקסט מלא.

   

   PubMed 

  המאגר כולל מידע ביבליוגרפי ותקצירים של מאמרים מכתבי עת בתחומי המחקר הביו-רפואי, רפואה קלינית, רפואת שיניים, סיעוד, פסיכיאטריה, ווטרינריה. בחלק מהרשומות קיים קישור לטקסט מלא.

  יש להיכנס למאגר מאתר הספרייה על מנת לקבל מאמרים בטקסט מלא.


   

   

  Sociological Abstracts

  המאגר כולל מידע ביבליוגרפי ותקצירים של מאמרים מכתבי עת, מבחר דוחות כנסים, דיסרטציות וסקירות של ספרים, בתחום הסוציולוגיה ומדעי ההתנהגות. בחלק מהרשומות קיים קישור לטקסט מלא.

   

   

  שאלונים וכלי מחקר

  שאלונים וכלי מחקר ניתן למצוא במספר מקורות:

  דעת"א

  בחיפוש בדעת"א יש להגביל את סוג המשאב לשאלונים וכלי מחקר.

   

   PsycTESTS

   כולל רשומות ביבליוגרפיות מלאות ותיאורים תמציתיים של מבחנים ושאלונים פסיכולוגיים: מבחני יכולת והישגים, מבחני אינטליגנציה, מבחני תפקוד קוגניטיבי, מבחנים תעסוקתיים, מבחני אישיות ועוד. נתונים על מהימנות ותקפות של המבחנים מוצגים בהתאם לזמינותם.

  המאגר הנו חלק ממאגר PsycNET – יש לסמן לבחור מתוכו חיפוש ב PsycTESTS.

   

  Szold Databases - המאגר כולל מידע ביבליוגרפי ותקצירים של מבחר מאמרים, תזות, דוחות מחקר וספרים שנכתבו על ידי ישראלים בתחומי מדעי החברה, ההתנהגות וחינוך. כולל מאגר ובו מידע על כלי מחקר ומאגר הכולל מידע על גופים הקשורים לשירותי שיקום בארץ.

  למאגר זה גישה ממחשבי הספרייה בלבד.

   

  מאגר השאלונים של אוניברסיטת חיפה

  באוניברסיטת חיפה מגוון רחב של שאלונים שחלקם קיים בטקסט מלא. לאחר החיפוש, יש להגביל לאוסף כלי אבחון.

   

  שאלונים בפסיכולוגיה - אוניברסיטת בר אילן

  מאגר השאלונים באוניברסיטת בר אילן נמצא במחלקה לפסיכולוגיה והגישה אליו הנה דרך אתר הספריות של אוניברסיטת בר אילן. השאלונים  מופיעים בתוך עבודות תזה ואינם קיימים בטקסט מלא. ניתן לעיין בעבודות אלה באוניברסיטת בר אילן.

  אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
  אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
  UI/UX Basch_Interactive